Trzy popularne fotopułapki

Dodano: 10 września 2020

…czyli znajdź różnice. W tym tekście porównamy trzy modele najbardziej popularnych fotopułapek, odpowiemy także na jedno z najczęściej zadawanych pytań – którą z tych kamer wybrać? Chodzi, oczywiście, o modele, które są dostępne od początku w naszej ofercie: MC-300M, SF2.6CM oraz SF3.5CG. Przygotowaliśmy precyzyjne porównanie.

Jeśli chcesz uzyskać szybką informację, która z tych fotopułapek jest najlepsza i nie masz czasu czytać reszty tekstu, wybierz SF3.5CG. Zakładamy jednak, że większość z Was chciałaby poznać dokładniejsze szczegóły dotyczące takiego wyboru, dlatego poniżej postaramy się w skrócie opisać najważniejsze różnice pomiędzy tymi trzema modelami.

Zaczynamy od lidera

Fotopułapka SF3.5CG to zdecydowany lider pod względem uniwersalności. Jest idealnym wyborem dla większości użytkowników tego sprzętu. Dlaczego? Ponieważ decydując się na jej zakup otrzymujemy bardzo dobre parametry techniczne i funkcjonalne za niewysoką cenę. Kamera posiada największy, w stosunku do innych modeli dostępnych na rynku, zasięg doświetlenia – wynosi on nawet 30 metrów! Jest to imponujący i zarazem jeden z najlepszych wyników wśród tego typu urządzeń. Jakość nocnych zdjęć jest, wg naszych testów, bardzo dobra.

Jeżeli chodzi o stabilność i szybkość działania, to zdecydowanie przyćmiewa dwie pozostałe fotopułapki z tego zestawienia. Jest ona wykonana w nowej technologii oraz ma możliwość działania w sieci 3G. I tutaj pojawia się kolejny ogromny atut: konfiguracja modeli z serii SF jest niezwykle prosta nawet dla początkujących użytkowników. W modelu SF3.5 mamy możliwość w pełni automatycznej konfiguracji MMS. Wystarczy wpisać numer telefonu, na który mają być przesyłane zdjęcia.

Starszy nie znaczy gorszy

Fotopułapka SF2.6CM jest solidnie wykonaną fotopułapką znaną na rynku ze swojej bezawaryjności. Jakość zdjęć dziennych jest przyzwoita, nocne cechuje ostrość obrazu i małe zaszumienie. Zasięg nocnego doświetlenia wynosi około 15 (maksymalnie 20) metrów. Konfiguracja, podobnie jak w wyższym modelu z serii SF, jest niezwykle prosta. Aby kamera przesyłała nam zdjęcia przez MMS wystarczy w menu urządzenia wybrać kraj (np. „Polska”) i operatora sieci (np. „Play”) oraz wprowadzić nasz numer telefonu i gotowe 🙂 

Fotopułapce (w zasadzie jak każdej innej) czasem zdarzy się zawiesić lub nie przesłać jakiegoś zdjęcia, ale występuje to zdecydowanie rzadziej niż w modelu HC-300M, którego funkcjonalność opisujemy poniżej.

Budżetowo

Wszyscy byliby szczęśliwi, gdyby okazało się, że najtańsza fotopułapka jest również najlepsza. Niestety, w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie. Model HC-300M jest jednym z najtańszych dostępnych na rynku. I tu właściwie kończą się jego plusy…

Opisywany model wypada niestety najsłabiej na tle konkurencji. Najczęściej zauważane minusy to:

  • słaba jakość nocnych zdjęć – rozmycie obrazu i duże zaszumienie
  • duża zmienność siły nocnego doświetlenia – w zależności od wersji to około 8 – 12 metrów
  • problemu z ogólną stabilnością działania – urządzenie od czasu do czasu lubi się zawiesić, nie przesłać zdjęcia itp.
  • słaba jakość wykonania
  • uciążliwy sposób konfiguracji – ustawienia przesyłania zdjęć dokonujemy w specjalnym programie na komputerze, co wielu osobom sprawia problemy.

Czy to oznacza, że jest ona zawsze złym wyborem? Absolutnie nie. Szczegółowa odpowiedź znajduje się w podsumowaniu, na końcu tekstu.

Stosunek jakości do ceny

Wspomnieliśmy powyżej, że fotopułapka HC-300M jest tanim mmsowym modelem. Stąd zapewne taka jego popularność. Kwota, jaką musimy za niego zapłacić to poniżej 400 zł (aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ). Nieco droższa jest SF2.6CM. Różnica w funkcjonalności w stosunku do HC jest niewielka, jednak aby ją nabyć musimy się liczyć w wydatkiem rzędu około 600 zł (obecny koszt TUTAJ). Biorąc pod uwagę, że SF3.5CG jest nowszym, udoskonalonym następcą SF2.6CM, cena również idzie w górę. Na ten moment to około 800 zł. Musimy tu jednak zwrócić uwagę na jeden fakt: jeśli spojrzymy globalnie na ceny wszystkich fotopułapek GSM dostępnych na rynku, możemy śmiało powiedzieć, że model SF3.5CG to tania kamera GSM. Aktualna jej wartość dostępna TUTAJ. Za jej najwyższą, z tej trójki, ceną idą także najlepsze osiągi.

Podsumowanie

Jaka jest zatem odpowiedź na najważniejsze pytanie: którą z tych trzech fotopułapek wybrać?

TO ZALEŻY!

  1. Jeżeli chcesz wydać na fotopułapkę jak najmniej oraz, jeśli wiesz, że będziesz używał kamery jednorazowo lub sporadycznie (np. jest Ci potrzebna do złapania złodzieja lub wandala na działce wypoczynkowej), a nie chcesz dopłacić do SF2.6CM, wybierz HC-300M. Ale musisz zdawać sobie sprawę z jej minusów i ograniczeń.
  2. Jeżeli chcesz wydać jak najmniej, ale planujesz często korzystać z kamery lub wiesz, że będziesz wymagać od niej niezawodności funkcji – wybierz SF2.6CM (możesz zastanowić się nad dopłatą do SF3.5CG).
  3. Wybierz model SF3.5CG jeżeli chcesz wydać jak najmniej, ale równocześnie chcesz mieć fotopułapkę z najwyższej półki oraz możesz sobie pozwolić na większy wydatek.

W tym krótkim porównaniu skupiliśmy się tylko na kilku najważniejszych parametrach. Są to też informacje, o które jesteśmy bardzo często przez Was pytani. Jeżeli chcielibyście poznać więcej istotnych różnic pomiędzy tymi modelami – zawsze możecie do nas zadzwonić – chętnie pomożemy, doradzimy 🙂

Porównanie zdjęć z fotopułapek

SF3.5CG

SF3.5CG

SF2.6CM

SF2.6CM

HC-300M

HC-300M

Udostępnij w swoich mediach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Zobacz także